برنزه شدن پوست

[ad_1]


برنزه شدن پوست

برنزه شدن پوست به معنای تیره شدن پوست در مقابل آفتاب است . در حقیقت  برنزه شدن واکنش  طبیعی پوست در مقابل ضرر و زیان اشعه فرابنفش تابیده از خورشید است. در حال حاضربانوان و آقایان به عنوان فشن و یک رنگ مد روز بدن برای زیباترنمایان کردن  بدن خود از برنزه کردن استفاده می کند. شیوه های گوناگونی وجود دارد که شما بتوانید خود را برنزه  کنید ولی بهترین روش ها آنهایی هستند که مضرات زیادی نداشته باشند. قرار گرفتن در معرض نور آفتاب مستقیم و یا تخت های تن مصنوعی ضررهای زیادی دارد و خطر ابتلا به سرطان پوست را در مردم زیاد می کنند.

 

 فواید نور آفتاب


نور آفتاب  موجب درمان بیماری sad که نوعی افسردگی به دلیل  کمبود آفتاب در پاییز و زمستان می باشد می­ شود. اگر کمی توجه کنید میبینید که بیشتر ما در فصل زمستان به نوعی افسردگی مبتلا میشویم که در برخی افراد این ناراحتی بیشتر نمایان می­شود که پزشکان توصیه میکنند که این افراد برای مدتی به مناطق گرمسیرتر بروند.

نور آفتاب باعث شل شدن  بدن شده و حالت خلسهای را در بدن ایجاد می­کند که بدن را در حال استراحت قرار می­دهد.

آفتاب باعث بالا رفتن احساس شادی و سلامتی در بدن می­شود.

آفتاب سهم مهمی در تولید ویتامین d و رها سازی آن در جریان خون دارد.  ویتامینd برای رشد ، ترمیم ومقاوت پوست و استخوان ضروری میباشد و کمک زیادی  در جذب کلسیم میکند که آن نیز برای قطع شدن خونریزی ضروری است.

آفتاب موجب بالا رفتن  گردش خون نیز می­شود و به درمان بیماری های پوستی کمکمیکند.

نور آفتاب موجب ضد عفونی شدن نیز می­شود

 

 

ضرر های آفتاب


آفتاب  باعث ضخیم شدن پوست می­شود و باعث افزایش سرعت رشد و تولید لایه های نخستین پوستی میشود.
آفتاب
به پوست ضرر می­رساند و موجب شل شدن و چروک شدن پوست می­شود برای رفع این مشکل از کرم مرطوب کننده استفاده کنید . .

آفتاب موجب ابتلا به پیری زودهنگام  پوستی میشود.

آفتاب باعث آسیب رساندن به  چشم می­شود.

آفتاب  باعث بالا رفتن درصد  ابتلا به بیماری سرطان پوست می­شود توصیه می شود از کرم ضد آفتاب مناسب استفاده کنید..

 

 

آناتومی برنزه شدن


تن شدن و یا برنزه شدن عکس العمل و واکنش طبیعی پوست در برابر نور آفتاب میباشد. سلولهای ملانوسیتس در اپیدرمیس که عمل آنها پدید آمدن رنگ طبیعی بدن میباشد بوسیله نور آفتاب تحریک میشوند و ملانین تولید می­کنند. ملانوسیت٫ باعث تولید ملانین بیشتری می­شودو پوست را محافظت می­کند. با تولید بیشتر ملانین رنگ بدن آغازبه تغییر کردن میکند. این عمل  میتواند منجر به ایجاد کک و مک و لکه های کبد یا لکه های تیره ای در پوست و ایجاد آسیب همیشگی در پوست شود.

آفتاب  اشعه الکترو مگنت بسیاری دارد که به شکل موج در حرکتند.Uvaبلندترین موج  آن است و  باعث تولید۹۵ درصد نور طبیعی می­شود

منبع : داروخانه اینترنتی.

 

 

uvمصنوعی


موجی که بوسیله لامپهای ولتاژ بالا  و یا پایین تخت و دستگاه برنزه کننده تولید میشود  دارای دو موجuvaوuvb می باشد که ۳ تا ۸ برابر بیشتر از موجهای تولید شده بوسیله  آفتاب در ظهر یک روز آفتابی می­باشد.

 

 

 

 

 

تن های اسپره ای یا بدون آفتاب


این تن ها بدون ضرر میباشند و با روشهای متفاوتی  میتوان از آنها استفاده کرد. در یکی ازانواع آن فرد تنها  وارد اتاقکی میشود که مخصوص اینکار استو نام آن… است.فرد  در آن می ایستد و دستگاه را روشن میکند. دستگاه خود به صورت خودکار یک بار مواد برنزه را اسپری میکند و مدت کوتاهی می ایستد و به شما اجازه میدهد که رویتان را برگردانید  تا  در  قسمت پشتتان نیز  همان مقدار مواد را اسپری کند. در نوع دیگری از آن  تراپیست دوره گذرانده روبرو ی فرد می­ ایستد و با اسپری  دستی بدن را برنزه میکند.

230 امتیاز توسط: 82 نفر

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *