تغییر رشته بهتر است یا شرکت دررشته ای دیگر درکنکور

[ad_1]


تغییر رشته بهتر است یا شرکت دررشته ای دیگر درکنکور

تغییر رشته بهتر است یا شرکت دررشته ای دیگر درکنکور

  در اطرافمان بسیاری افراد وجود دارند که تصمیم درتغییر رشته دبیرستانی و یا رشته ی دانشگاهی گرفته اند با مطالعه ی این مطلب می توانند به سوالات خود در این باره پاسخگو باشند.

.سوال1: آیا شخصی که در رشته ی ریاضی تحصیل کرده و مدرک دیپلم ریاضی را گرفته است می تواند در کنکور رشته تجربی شرکت نماید؟

 

جواب: تمامی افرادی که  دوره دبیرستان و پیش دانشگاهی را به پایان رسانده اند می توانند در تمام رشته های موجود در کنکور شرکت کنند ولی لازم به ذکر است که مقدار تاثیر سابقه ی تحصیلی برای ایشان متفاوت است.

سوال2: برای اینکه شخصی با داشتن دیپلم ریاضی بخواهد در کنکور تجربی شرکت کند چه مراحلی را باید بگذراند؟

جواب: لازمه این موضوع اینست که در امتحانات زیست شناسی 1و2 در نوبت های خرداد یا مرداد یا شهریور ماه شرکت کند و پس از آن تغییر رشته از ریاضی به تجربی دهد.

سوال3: آیا بهتر نیست که قبل از شرکت در کنکور تجربی برای مهارت بیشتر رشته ی ریاضی را بخوانیم؟

جواب: با انجام این کار فقط وقت خود را نیز تلف می کنید شما با ادامه تحصیل در رشته ریاضی مباحثی را مطالعه می کنید که اصلا کاربردی برای شما نخواد بود و به علاوه باید برای یادگیری دروس پیش نیاز کنکور تجربی به کلاس های اضافه تر بروید با این کار وقت و هزینه ی بیشتری را متحمل خواهید شد.

سوال4: خواندن سال چهارم دبیرستان به صورت غیر حضوری کار درستی است؟

جواب: این کار بستگی به خود دانش آموز دارد اگر شما از آن دسته از دانش آموزانی هستید که باید به زور درس بخوانید طبیعتا این کار برای شما توصیه نمی شود ولیکن اگر دانش آموزی سخت کوش هستید که از خدمات مشاوره کنکور استفاده نمایید و به صورت غیر حضوری درس بخوانید، برای شما پیشنهاد خوبی است.

منبع : کتاب دست دوم

131 امتیاز توسط: 40 نفر

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *