مارکو رویس

[ad_1]


مارکو رویس

بیوگرافی : مارکو رویس دی ۴, ۱۳۹۳
noreply_12mb826h

مارکو در تاریخ ۳۱ می‌‌ سال ۱۹۸۹ در شهر دورتموند در منطقه “کورنِ ” که یک منطقه معمولی در این شهر می‌باشد بدنیا آمد و بزرگ شد. وی دو خواهردارد که از او بزرگتر میباشند. مارکو از سنّ چهار سالگی شروع به فوتبال کرد. مارکو میگوید که الگوی او در فوتبال توماش روسیسکی بازیکن سابق باشگاه بروسیا دورتموند بود.

Marco-Reus

رویس در سنِ شش سالگی به باشگاه بروسیا دورتموند پیوست و تا سنِ شانزده سالگی در این باشگاه بازی میکرد. سپس به تیم نوجوانان باشگاه “روت وایس آلن” ملحق شد که در آن باشگاه در تیم زیر ۱۷ و زیر ۱۹ بازی میکرد. از آنجا در سنّ ۱۷ سالگی به تیم دوم “روت وایس آلن” ملحق شد و در آنجا بود که به عنوان یک پدیده به تیم اول این باشگاه در دسته سه‌ بوندس لیگا راه پیدا کرد که در همان سال با این تیم به بوندس لیگا دسته دو راه پیدا کرد. در فصل ۲۰۰۸/۰۹ با سنّ ۱۹ سال در این تیم بازیکن ثابت شد و با او قرارداد حرفه ای‌ بستند.

در فصل ۲۰۰۹/۱۰ با مبلغ یک میلیون یورو از باشگاه آلن به باشگاه ” مونشن گلادباخ” پیوست و در آنجا یک قرارداد تا سال ۲۰۱۳ با این باشگاه بست. اولین گل‌ خود را در بوندس لیگا در بازی با ماینتس در تاریخ ۲۸ آگوست ۲۰۰۹ به ثمر رساند، که ۵۴ متر تنهائی با توپ به سمت دروازه دوید و گل‌ زد. در آن فصل فقط در یک بازی شرکت نداشت. در فصل بعد با ۱۰ گل‌ بهترین گلزن باشگاه گلادباخ شناخته شد. در زمستان فصل ۲۰۱۱/۱۲ با باشگاه بروسیا دورتموند به توافق رسید و باشگاه گلادباخ در ژانویه سال ۲۰۱۲ اعلام کرد که رویس در تابستان با مبلغ ۱۷ میلیون یورو به دورتموند می‌پیوندد. وی با باشگاه بروسیا دورتموند تا سال ۲۰۱۷ قرارداد بست و دوران باشکوه فوتبال او در فصل ۲۰۱۲/۱۳ با رسیدن به فینال لیگ قهرمانان شروع شد. اولین گل‌ خود در چمپیونز لیگ را نیز در بازی گروهی با منچستر سیتی زد.

دوران تیم ملی‌ آلمان
در سنِ نوجوانی در سال ۲۰۰۹ برای تیم ملی‌ زیر ۲۱ ساله های آلمان شروع به بازی کرد. بعد از آن چهار بار از طرف یواخیم لوو به تیم ملی‌ آلمان دعوت شد که هر چهار بار بدلیل مصدومیت نتوانست در اردو شرکت کند تا اینکه در تاریخ ۷ اکتبر ۲۰۱۱ در بازیهای تدارکاتی اروپا در بازی با ترکیه اولین بازی خود را انجام داد و از آن زمان بود که به تیم ملی‌ آلمان راه پیدا کرد.

افتخارات او
نایب قهرمان در لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۱۳
نایب قهرمان در بوندس لیگا در سال ۲۰۱۳
قهرمان سوپر کاپ آلمان در تابستان سال ۲۰۱۳
قهرمان سوپر کاپ آلمان در تابستان سال ۲۰۱۴
در فصل های ۲۰۱۱/۱۲ و۲۰۱۳/۱۴ نیز به عنوان بهترین بازیکن بوندسلیگا شناخته شد

    <div class=”boxdl”>
<p><a href =

208 امتیاز توسط: 82 نفر

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *