یورخین کلوپ

[ad_1]


یورخین کلوپ

بیوگرافی : یورگن کلوپ دی ۵, ۱۳۹۳
noreply_12mb826h
نام کاملش “یورگن نوربرت کلوپ” هست. در تاریخ١۶ ژوئن ۱۹۶۷ در اشتوتگارت بدنیا آمد. قبل از اینکه در سال ۱۹۹۰ برای یک سال بعنوان بازیکن حرفه‌ای بازی کند، در تیمهای اس فائو گلاتن، طی‌ یو اس‌ ارگنزینگن، اف س فرتسهایم، آینتراخت فرانکفورت، ویکتوریا زیندلینگن و روت وایس فرانکفورت بازی می کرد.

از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۱، ۳٢۵ بازی برای ماینتس انجام داد و در آن زمان تنها بازیکن ماینتس بود که رکورد بازی ها را در این باشگاه داشت. کلوپ و “بنجامین اور” بازیکن دیگر ماینتس تنها کسانی‌ بودند که در این باشگاه ۴ گًل در یک بازی به ثمر رساندند. کلوپ در بازی با روت وایس ارفورت در فصل ۱۹۹۱/۹۲ تواسنت بازی زدن ۴ گل،سهم بزرگی در پیروزی ۵-٠ تمیش داشته باشد.

کلوپ در سال ۲۰۰۱ مربیگری تیم ماینتس را به عهده گرفت.البته قرار بودی وی برای چند ماه مربی ماینتس شود ولی شرایط طوری پیش رفتک که مدیران ماینتس تصمیم به تمدید قرارداد کلوپ گرفته اند.

در سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ کلوپ با ماینتس موفق به صعود به بوندسلیگا یک نشد و در هر ۲ سال چهارم شد تا اینکه در سال ۲۰۰۴ موفق شد که به دسته یک بوندسلیگا وارد شود. در فصل ۲۰۰۵/۲۰۰۶ کلوپ توانست براساس فیرپلی بودن تیم ماینتس وارد یوفا کاپ بشود ولی‌ در بازی با سویا که در آن فصل قهرمان شد،شکست خورد.

در سال ۲۰۰۷ ماینتس دوباره به بوندسلیگا دو سقوط کرد و در این سال کلوپ لیسانس علوم ورزشی را در دانشگاه فرانکفورت گرفت و تزش هم در مورد “walking” (پیاده روی) بود. در این سال البته وی موفق به کسب گواهی مربیگری برای بوندسلیگا را در مدرسه ورزش کلن شد.سپس به عنوان کارشناس فوتبال در شبکه دوم تلویزیون آلمان(ZDF) در کنار یوهانس ب.کرنر، فرانتس بکن باوئر و اورس مایر شروع به تجزیه و تحلیل فوتبال تیم ملی‌ آلمان و بازی‌های جهانی‌ و اروپا کرد. کلوپ البته در جام جهانی‌ ۲۰۰۶ در ZDF تمام بازیها را تجزیه و تحلیل کرد و این برنامه آنقدر طرفدار داشت که جایزه بهترین برنامهٔ ورزشی سال را دریافت کرد.

یورگن کلوپ دو بار ازدواج کرده است که حاصل ازدواج اول وی یک پسر و ازدواج دوم نیز یک پسر بود.پسر اول یورگن،در تیم دوم دورتموند بازی میکرد.

کلوپو در آلمان به عنوان بهترین چهره محبوب شناخته می شود البته نه بخاطر اینکه با دورتموند ۲ سال پشت سرهم بهترین فوتبال را به نمایش گذاشتند، بلکه بخاطر خونگرمی و اطلاعات زیادی که از فوتبال دارد.

او در سال ۲۰۰۸ که در دورتموند هرج و مرج وجود داشت به عنوان سرمربی تیم کار خود را شروع کرد. کلوپ در دورتموند رهبری خیره کننده‌ای را بعهده گرفت و تغییرات بزرگی‌ در این باشگاه انجام داد. با مربیگری او بود که نظم کامل در باشگاه فراهم شد و علاقه او به میدان دادن به جوانها باعث شد که عصر جدید دورتموند پی ریزی شود. با حضور این مربی،‌دورتموند از رده‌های پنجم و ششم به رده اول بوندسلیگا رسید. خودش می گوید که بازیکنهای من فلسفهٔ شطرنج روی زمین چمن را نمی شناختند و تمام سعی‌ من این بود که این باشگاه را بالا بیاورم و بازی‌های خوبی نشان دهیم.

کلوپ روح جدیدی را به فوتبال تزریق کرد. با احساسات، شور و اشتیاق بر اساس تمایل به اجرای نظم و انضباط بالا و تاکتیک پذیری بالا. ‌او به بازیکن هایش دفاع براساس هجوم و بدست آوردن سریع توپ و تغییر بازی از دفاع به خط حمله را آموخت. انعطاف پذیری زیاد در اختیار داشتن توپ و بازی سریع در هر ۲ جهت یکی‌ از سیستمهایی بود که کلوپ به بازیکنانش یاد داد. در تمام تمرین ها، همیشه توپ وجود دارد که بازیکنان این احساس را داشته باشند که توپ مثل یک ابزار کاری می‌باشد. در آموزش ها باید بازیکنان این درک را داشته باشند که تمرینات با بازی همیشه یکی‌ هستند.

کلوپ دراین باره می گوید: هر روز باید ۱۰۰ها تصمیم بگیرم و اگر همیشه فکر کنم که این تصمیمات چه آثاری به دیگران و مطبوعات دارد، وقتی برایم باقی نمی ماند!

یورگن کلوپ برای بازیکنانش مثل دوستی بسیار صمیمی است و به عبارت بهتر او با آنها یک خانواده تشکیل داده است!

با ‌او می شود در تمام موارد صحبت کرد. مشکلات خصوصی، موقعیت در باشگاه و… او در تمرینات خیلی‌ منظم و عینی عمل می‌کند. برای بازیکنان همزمان یک مربی‌ با قدرت کامل و در عین حال دوستی صمیمی است. یک مخلوط کامل از احساسات‌ و ذهن.

کلوپ دل شیر دارد و همین شجاعت باعث می شود بازیکنانش روحیه برتری جویی داشته باشند. او در اولین فصل حضورش ۲بازیکن ۱۹ ساله (هوملس و سوبوتیچ) را که در تاریخ فوتبال بی‌سابقه می‌باشد، در قلب دفاع قرار داد. حتی در دومین و سومین فصل حضورش بر روی نیمکت ، ۶ بازیکن داشت که ۲۱ویا زیر ۲۱سال سن داشتند

ارتباط او با مدیران باشگاه نیز بسیار خوب است. کلوپ دراین باره می گوید: رابطه ام با واتسکه و سورک کاملا صمیمانه و دوستانه هست و افکارمان یکی‌ می‌باشد. من عاشق این باشگاه، کارکنان، هواداران و مردم این شهر هستم. اینجا همه فوتبال را دوست دارند. پیشتر وقتی‌ که با تیم ماینتس به استادیوم دورتموند می‌‌آمدیم برای من جالب توجه بود که دیوار زرد (منظورش تماشاچیان دورتموند در ضلع جنوبی استادیوم می‌باشد) تا چه اندازه پر شرور می‌باشد، ولی اکنون که می دانم این دیوار زرد به من تعلق دارد برایم پر شرورتر است.

افتخارات یورگن کلوپ با دورتموند : قهرمان بوندسلیگا در فصل های ۲۰۱۱/۲۰۱۰ و ۲۰۱۲/۲۰۱۱

قهرمان جام حذفی آلمان در فصل ۲۰۱۲/۲۰۱۱

قهرمانی سوپرجام آلمان در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴

نایب قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۱۳/۲۰۱۲

افتخارات شخصی : بهترین مربی بوندسلیگا در فصل ۲۰۱۲/۲۰۱۱

عنوان دوم بهترین مربی جهان در فصل ۲۰۱۳/۲۰۱۲

    <div class=”boxdl”>
<p><a href =

192 امتیاز توسط: 79 نفر

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *